Nowe regulacje odnośnie leków refundowanych

  This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

  We are happy to see you visit us as a guest.
  Some functions require a free registration. Become a member!

  • Nowe regulacje odnośnie leków refundowanych

   17.02.2011r. podkomisja przyjęła rządowy projekt ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych.
   Dla nas bardzo niekorzystny jest art. 15 ust 1 w/w ustawy:

   "Ustala się grupy leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, wyrobów medycznych, w ramach których wyznacza się podstawę limitu. Grup limitowych nie tworzy się w odniesieniu do leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, o których mowa w art. 5 ust. 1 pkt 2 – 4. "

   Z tego przepisu oraz innych zawartych w tym projekcie wynika, iż refundowane będą tylko najtańsze preparaty stosowane w leczeniu fenylaków. Jeśli pacjent będzie chciał stosować droższy preparat resztę ceny będzie musiał pokryć sam. W naszej opinii taka sytuacja jest nie do zaakceptowania przez chorych, ich rodziny. W związku z tym powstała inicjatywa, aby fenylaki, oraz rodzice fenylaków wysyłali pisma do Ministra Zdrowia z wyjaśnieniem na czym polega postępowanie w Fenyloketonurii oraz jak taki przepis uniemożliwia prawidłowe prowadzenie diety chorego i jak bardzo byłby uciążliwy dla chorych oraz ich rodzin. Więc piszcie!

   Jeśli ktoś z Was chciałby się zapoznać z pełnym projektem ustawy o której mowa odsyłam pod adres:
   orka.sejm.gov.pl/proc6.nsf/opisy/3491.htm
   Many PKU recipes and information on various benefits for PKUers and families with kids with PKU.
   Language: Polish
   Visit: pkufamily.com
  • Witam

   16 marca 2011r. Sejm będzie debatował nad regulacjami dotyczącymi refundacji preparatów dla fenylaków.
   W związku z tym ponawiamy wysyłanie maili protestacyjnych. Tym razem tekst jest gotowy do wysłania i znajduje się na stronie:

   pkaminski.vizz.pl/protestrodzicow/

   Wystarczy podać swój adres e-mail, imię, nazwisko oraz adres zamieszkania i kliknąć wyślij. Tekst zostanie wysłany do wszystkich posłów zasiadających w Sejmie.

   W razie pytań proszę o kontakt.
   Pozdrawiam
   Many PKU recipes and information on various benefits for PKUers and families with kids with PKU.
   Language: Polish
   Visit: pkufamily.com
  • Niestety w dniu dzisiejszym wchodzi w życie nowa lista leków refundowanych. Zgodnie z nią pacjenci z PKU do wielu preparatów będą musieli dopłacić nie jak to było obecnie 3,20 zł. za opakowanie lecz 200zł., 250zł., 330 zł. za opakowanie. Kwoty te przekraczają możliwości finansowe chorych i ich rodzin. Obecnie trwają rozmowy z Ministerstwem w sprawie zmiany niekorzystnych dla nas regulacji. Z inicjatywy chorych oraz rodziców dzieci z PKU na Facebooku powstała strona Walczymy o pełną refundację preparatów PKU facebook.com/pages/Walczymy-o-…3%B3w-PKU/119234034861716

   Polubcie stronę okazując w ten sposób wsparcie.

   Unfortunatly from today the list of reimbursed drugs is valid. According to it patients with PKU and their parents will have to pay for their PKU formulas not 3,20 zł. per box as it used to be but 200 zł., 250 zł. or even 330 zł. per box of Formula. They cannot afford it and they will be forced to switch to other Formulas such as Phenyl Free or Phenyl Free 2HP. Talks with Ministry of Health in order to change it are held and will be continued. PKUers and parents of kids with PKU have created a dedicated profile on Facebook
   facebook.com/pages/Walczymy-o-…3%B3w-PKU/119234034861716

   Feel free to visit it and like it to show your support for Polish PKUers.
   Many PKU recipes and information on various benefits for PKUers and families with kids with PKU.
   Language: Polish
   Visit: pkufamily.com